Juniorska LP: Real i Monaco prošli tek nakon jedanaesteraca, Atletico izbacio Željezničara

Poznati su svi sudionici osmine finala.

Odigrano je i posljednjih pet utakmica drugog kola Juniorske Lige prvaka, čime su poznati i svi sudionici osmine finala.

Atletico Madrid je na Grbavici nakon preokreta s 3:1 pobijedio Željezničar. Naši susjedi poveli su pogotkom Šehića u devetoj minuti, no do odmora Garces Moreno je s dva gola preokrenuo rezultat, da bi konačnih 3:1 postavio Aguero u 68. minuti. Drugi madridski klub, Real, izborio je osminu finala tek boljim izvođenjem jedanaesteraca (3:0), nakon što je regularni dio završio bez pogodaka. Junak Kraljeva bio je Ramos, koji je obranio sva tri jedanaesterca domaćina.

U pravoj golijadi prvak od prije dvije godine, Salzburg, s 5:2 pobijedio je Sporting Lisabon. Meisl je u 14. minuti doveo domaćina u vodstvo, Leao je samo četiri minute kasnije izjednačio, da bi Sturm u 24. minuti ponovno vratio Austrijance u vodstvo. U nastavku Golles, Gorzel i Szoboszlai zabili su po jedan pogodak, dok je utješni gol Portugalaca zabio Balde u 72. minuti.

Dramatično je bilo u Norveškoj gdje su igrali Molde i Monaco. Gosti su dva puta vodili pogotcima Silve i Zerkanea, domaćini su se dva puta vraćali preko Gussiasa i Svendsena, no nakon jedanaesteraca Monaco je pobijedio 4:2 i prošao dalje.

U posljednjoj utakmici dana Manchester United je pogotcima Boonena i Warrena s 2:0 pobijedio srbijanski Brodarac. Time smo saznali i sve sudionike osmine finala. Nositelji su Barcelona, Basel, Bayern, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Porto i Tottenham, dok su nenositelji Atletico Madrid, Feyenoord, Inter, Manchester United,, Monaco, Paris Saint-Germain, Real Madrid i Salzburg. Ždrijeb će biti održan 09. veljače.

Juniorska Liga prvaka, drugo kolo:

Željezničar (BiH) 1:3 Atletico Madrid (ŠPA) (Šehić 9. / 27., 32. Moreno, 68. Aguero)

Krasnodar (RUS) 0:0 Real Madrid (ŠPA) – Jedanaesterci 0:3

Salzburg (AUT) 5:2 Sporting Lisabon (POR) (Meisl 14., Sturm 24., Golles 57., Gorzel 63., Szoboszlai 90+1. / Leao 18., Balde 72.)

Molde (NOR) 2:2 Monaco (FRA) – Jedanaesterci 2:4 (Gussias 45+1., Svendsen 56. / 12. Silva, 50. Zerkane)

Brodarac (SRB) 0:2 Manchester United (ENG) (19. Boonen, 29. Warren)