Juniorska LP: Salzburg uvjerljiv, Ajax se provukao, veliki preokret Nitre

Saznali smo prve sudionike play-offa.

Odigrane su i tri uzvratne utakmice drugog kola juniorske Lige prvaka i saznali smo tri nova sudionika play-offa.

Amsterdamski Ajax bio je na pragu ispadanja, iako je u Nizozemsku donio ogromnih 4:1 iz Varšave. Međutim, Legia se nije predala i na De Toekomst uspjela pobijediti 2:0, što u konačnici ipak nije bilo dovoljno za prolaz. U 14. minuti Szymanski je izveo slobodni udarac, a Žyro glavom zabio za vodstvo Poljaka. Već u drugoj minuti nastavka Cichocki je povisio na 2:0, no do kraja se rezultat nije mijenjao.

Ono što za nogom nije pošlo nogometašima Legije, pošlo je Nitri. Naime, Slovaci su na domaćem terenu s 3:0 pobijedili bjeloruski Shakhtyor i s ukupnih 3:2 izborili play-off. U kišovitoj Slovačkoj igrač utakmice zasigurno je bio Dojčinović, koji je asistirao Fabryju za prvi gol, a zatim i sam zabio dva za veliki preokret.

U posljednjem susretu dana nije bilo iznenađenja, branitelj naslova, austrijski Salzburg, s 2:0 pobijedio je Spartu Prag i s ukupnih 6:2 prošao dalje. U 41. minuti Meister je doveo Austrijance u vodstvo, a pobjedu je potvrdio Schmidt u 55. minuti. Četiri minute prije kraja drugi žuti karton dobio je Dembele, koji će zbog njega propustiti prvi susret play-off faze natjecanja.

Juniorska Liga prvaka, drugo kolo, uzvrati:

Ajax 0:2 Legia Varšava (14. Žyro, 47. Cichocki) – Ukupni rezultat 4:3

Nitra 3:0 Shakhtyor Soligorsk (Fabry 37., Dojčinovič 50., 64.) – Ukupni rezultat 3:2

Salzburg 2:0 Sparta Prag (Meister 41., Schmidt 55.) – Ukupni rezultat 6:2