Juniorska LP: Salzburg, Zimbru i Ajax pretkola otvorili pobjedama

Odigrane su tri utakmice prvog pretkola kvalifikacija za juniorsku Ligu prvaka, u kojima su svi favoriti upisali pobjede.

Na Stade de Saint Medard en Jalles Bordeaux je ugostio aktualnog pobjednika natjecanja, Red Bull Salzburg. Dakako, gosti su pobijedili, završilo je 1:0. Jedini gol postigao je Schmid u 33. minuti, nakon što je pokupio loptu od Meisla, koji je izveo slobodni udarac. 13 minuta prije kraja Dembele je zaradio crveni karton pa su branitelji naslova do kraja igrali s igračem manje.

Moldavski Zimbru je na Stadionul Zimbru u Kišinjevu ugostio Vllazniju i slavio s 3:1. Stina je iz slobodnog udarca zabio za prednost domaćina, prije nego je Dontu u 77. minuti nakon centaršuta Mirzaca povisio na 2:0. U 80. minuti Iurasco je zabio za 3:0, a tračak nade gostima je donio Pusi golom iz kaznenog udarca četiri minute prije kraja.

Švedski Hammarby prvi se put našao u ovom natjecanju, a za protivnika je dobio nizozemski Ajax. U prvom dijelu Skandinavci su se dobro držali, no dva brza gola Ekkelenkampa u 51. i 53. minuti presudila su u korist Ajaxa. Nunnely je 20 minuta prije kraja povisio na 3:0, da bi konačnih 4:0 postavio Gravenberg u posljednjoj minuti susreta.