Juniorska LP: United deklasirao Juventus, Real teškom mukom svladao Čehe

Odigrane su i večernje utakmice.

Odigrana su preostala četiri dvoboja trećeg kola juniorske nogometne Lige prvaka. U četiri odigrana susreta postignuto je 20 pogodaka, od toga 5 golova po utakmici.

Roma je na stadionu Tre Fontane u Rimu pobijedila CSKA Moskvu 3:1. U 13. minuti Alessio Riccardi doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 24. minuti Devid Eugene Bouah povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. U 62. minuti Maksim Eleev smanjio je prednost Rome na 2:1. Minutu kasnije Ludovico D’Orazio postavio je konačnih 3:1.

Real Madrid je na stadionu Alfredo Di Stefano u Madridu s igračem manje pobijedio Viktoriju Plzeň 3:2. Već u petoj minuti Miguel Baeza Pérez doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. U 54. minuti Šimon Gabriel izjednačio je rezultat na 1:1. Tri minute poslije Marvin Olawale Akinlabi Park donio je novo vodstvo vodstvo domaćoj momčadi pogotkom za 2:1. U 58. minuti Kryštof Krátký donio je novo izjednačenje gostima (2:2). Četiri minute kasnije Rodrigo Antonio Rodrigues postavio je konačnih 3:2. U 83. minuti domaćin je ostao s igračem manje. Pedro je dobio drugi žuti i isključujući crveni karton.

Young Boys i Valencia su u Sportskom parku Wyler u Bernu odigrali 3:3 i podijelili bodove, iako su gosti susret završili s igračem manje i tri puta bili u rezultatskom zaostatku. U desetoj minuti Shkelqim Vladi doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Šest minuta poslije Jose Pascual Alba Seva izjednačio je rezultat na 1:1. Novo vodstvo domaćinima donio je Nico Maier u 26. minuti pogotkom za 2:1. U 59. minuti novo izjednačenje, a strijelac za 2:2 bio je Kangin Lee. Šest minuta kasnije Iñaki Pardo dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton zbog prekršaja za jedanaesterac, kojeg je Jan Kronig u 66. minuti  realizirao i pretvorio u treće domaće vodstvo (3:2). Činilo se da se gosti neće i po treći put vratiti u utakmicu, ali u 81. minuti Jose Contell Lechon postavio je konačnih 3:3.

Manchester United je na svom trening – igralištu u Leighu s igračem više pobijedio Juventus 4:1. Već u osmoj minuti Joshua Bohui doveo je domaću momčad u vodstvo od 1:0. U 33. minuti Mason Greenwood povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. U 43. minuti Hans Nicolussi Caviglia smanjio je prednost Crvenih vragova na 2:1. Dvije minute poslije James Garner donio je novo povećanje prednosti domaćinima pogotkom za 3:1. U 48. minuti gostujuća momčad ostala je s igračem manje. Rafael Alexandre Bandeira Da Fonseca dobio je izravni crveni karton. Konačnih 4:1 postavio je Dylan Levitt u 77. minuti.

U osam odigranih utakmica trećeg kola postignuta su 33 pogotka, od toga 4,1 po utakmici.

Rezultati 3. kola juniorske nogometne Lige prvaka:

Skupina G:

Roma – CSKA Moskva 3:1 (Alessio Riccardi 13, Devid Eugene Bouah 24, Ludovico D’Orazio 63/Maksim Eleev 62)

Real Madrid – Viktoria Plzeň 3:2 (Miguel Baeza Pérez 5, Marvin Olawale Akinlabi Park 57, Rodrigo Antonio Rodrigues 62/Šimon Gabriel 54, Kryštof Krátký 58)

Tablica:

1. Real M. 3 3 0 0 10 4 9
2. Viktoria P. 3 1 1 1 7 7 4
3. Roma 3 1 0 2 7 8 3
4. CSKA M. 3 0 1 2 3 8 1

Skupina H:

Young Boys – Valencia 3:3 (Shkelqim Vladi 10, Nico Maier 26, Jan Kronig 66 – 11m/Jose Pascual Alba Seva 16, Kangin Lee 59, Jose Contell Lechon 81)

Manchester United – Juventus 4:1 (Joshua Bohui 8, Mason Greenwood 33, James Garner 45, Dylan Levitt 77/Hans Nicolussi Caviglia 43)