Juniorski EP na otvorenim vodama: Ivan Šitić najbrži na dionici 5 kilometara

Hrvatski predstavnik Duje Milan zauzeo je odlično drugo mjesto na 7,5 km sa vremenom 1:31:50

Mladi hrvatski plivač Ivan Šitić osvojio je prvo mjesto na pet kilometara u konkurenciji mlađih juniora na Europskom juniorskom prvenstvu na otvorenim vodama u Zagrebu

Prvenstvo traje do nedjelje 20. srpnja. Subota je bila rezevirana za dvoboje među mlađim juniorima, a hrvatsko je plivanje predstavljao Ivan Šitić.

Šikić je na kraju odnio pobjedu, drugo mjesto zauzeo je Španjolac Marino Diego, dok je treći bio predstavnik iz Grčke Dimitros Negris.

U petak je na rasporedu bila utrka od 7,5km (3 kruga u Velikom jezeru). Hrvatski predstavnik Duje Milan zauzeo je odlično drugo mjesto sa vremenom 1:31:50. Pobjedu je odnio David Aubry iz Francuske sa vremenom 1:31:46.79, dok je treći bio treći Rus Anton Evsikov (1:31:52.51).