Juniorski EP u kajaku i kanuu: Hrvatska osvojila zlato i srebro posljednjeg dana natjecanja!

Luka Obadić, Ivan Tolić i Jadran Zonjić osvojili su zlatnu medalju u ekipnoj utrci discipline sprint za kanuiste

Proglašenje pobjednika u C2x3-M

Sjajne vijesti stižu iz Banja Luke posljednjeg dana Europskog juniorskog prvenstva u kajaku i kanuu na divljim vodama. U ekipnoj utrci discipline sprint za kanuiste, hrvatska reprezentacija u sastavu Luka Obadić, Ivan Tolić i Jadran Zonjić uvjerljivo je pobijedila i osvojila zlatnu medalju.

Tako su na najbolji mogući način okrunili svoju posljednju juniorsku godinu te nakon bronce u ekipnoj utrci sprinta na prošlom Europskom te srebra na Svjetskom juniorskom prvenstvu stigli i do prvog zlata na velikim matjecanjima. Hrvatski su mladići nastupili uspješno i u ekipnoj konkurenciji kanu dvojaca (3xC2) te osvojili srebrnu medalju, a nastupili su: L. Obadić/ I. Tolić; J. Zonjić/D. Kukec;A. Marinić/R.Korpes.

Mladi hrvatski reprezentativci u ekipnim utrkama kajaka (3xK1) nisu uspjeli doći do medalje i na kraju su zauzeli solidno osmo mjesto. Sveukupno su na ovom prvenstvu hrvatski reprezentativci osvojili šest medalja od čega jedno zlato, četiri srebra i broncu.

Rezultati, C1x3-M: 1. Obadić, Tolić, J. Zonjić (Hrv) 38,28, 2. Gorjault, Viens,Cadet (Fra) 2,57, 3. Kristek, Smoldas,Sotola (Cze) 2,95

C2x3-M: 1.Francuska, 2.Hrvatska (Obadić/Tolić, J. Zonjić/Kukec, Marinić/Korpes), 3. Njemačka

K1x3-M: 1.Moret, Pariscoat,Chambard (Fra) 35,64, 2. Olejnik,Neubert, Zapletal (Cze) 1,36, 3. Smorthit,Zimmermann,Bolzern (Sui) 1,46, 8. Hiržin, Kukec, Rožmarić (Cro)…3,54