Juniorski SP: Hrvatska izgubila od Južne Koreje i upisala prvi poraz

Utakmica 3. kola: Hrvatska - Južna Koreja 27:29 (9:11)

HRVATSKA – JUŽNA KOREJA 27:29 (9:11)

Dvorana u Dugom Selu. Suci: Volodkov i Zotin (oba Rusija).

HRVATSKA: Stojak, Posavec 1 (1), Halili 4, Blažević 4, Dežić 4 (1), Milosavljević 1, Domjan 3, Bukvić, Kapitanović, Debelić 2, Besen, Mamić 5 (2), Mićijević 1, Maljak, Pavlović, Kalaus 2.

JUŽNA KOREJA: Ho. Lee 4, Su. Kim 5 (3), Choi 5 (1), Won 1, Woo, Jung, H. Lee, J. Kim 3,  Park, H. Kim, So. Kim, Hy. Kim, Hur 2, Sa. Kim, Jo 5, Yu 4.

Sedmerci: Hrvatska 5 (4), Južna Koreja 6 (4). Isključenja: Hrvatska 10, Južna Koreja 14 minuta.

Hrvatske rukometašice upisale su prvi poraz izgubivši od Južne Koreje (27:29) u trećem kolu Svjetskog juniorskog prvenstva. Uvodne minute susreta pripale su Koreji koja se odmah odvojila na 3:0 te je Hrvatska tek sredinom prvoga poluvremena uhvatila priključak i izjednačila rezultat (5:5). Međutim, Koreja je nastavila u boljem ritmu te se ponovno odvojila i osigurala vrlo dobrih 9:5, ali izabranice Nevena Hrupeca do isteka 30. minute ipak smanjuju zaostatak na 9:11.

Koreja je bolja bila i u prvim minutama drugoga dijela kada povećava svoje vodstvo da bi hrvatske juniorke ponovno izjednačile rezultat u 41. minuti (17:17). Do kraja susreta Koreja se ipak vraća u vodstvo koje domaće rukometašice ne mogu dostići.

Kod Hrvatske odlična je bila Josipa Mamić s pet golova, hrvatske vratarke dodale su 11 obrana, a kod Koreje su se istaknule Sujeong Kim, Suji Choi i Suyeon Jo također s po pet golova, a korejska vratarka Saeyoung Park sakupila je 17 obrana.