Juniorski SP Hrvatska pobijedila Švedsku u borbi za poredak od 9. do 16. mjesta

Utakmica za poredak od 9. do 16. mjesta: Hrvatska - Švedska 26:24 (12:14)

Juniorski SP, utakmica za poredak od 9. do 16. mjesta

HRVATSKA – ŠVEDSKA 26:24 (12:14)

Dvorana u Dugom Selu. Suci: Erdogan i Ozdeniz (oba Turska).

HRVATSKA: Posavec, Halili 2, Blažević 4, Dežić 4 (2), Milosavljević 3, Domjan 2, Bukvić, Kapitanović, Debelić 1, Besen, Mamić 5, Mićijević 1, Maljak, Pavlović 3 (1), Borković, Kalaus 1.

ŠVEDSKA: Daglund 1, Nordstrom 1, Lindberg, Johansson, Gustin, Massing, Nilsson 2, Ryde, Eriksson 8, Sodren, Ahlen 7 (2), Sundberg 4, Lindval 1.

Sedmerci: Hrvatska 5 (3), Švedska 2 (2). Isključenja: Hrvatska 8, Švedska 8 minuta.

Hrvatska juniorska reprezentacija u borbi za poredak od 9. do 16. mjesta pobijedila je Švedsku. Nakon poraza od Nizozemske, izabranice Nevena Hrupeca napravile su prvi korak u borbi za deveto mjesto.

Hrvatice ponovo nisu dobro ušle u susret, Šveđanke su se stoga odvojile na 3:1 što čuvaju i u nastavku (6:3), a iako se Hrvatska uspijeva polako razbuditi i smanjiti svoj zaostatak na pogodak razlike pa čak i izjednačiti na 11:11 pred sam kraj prvoga poluvremena, Švedska biva bolja i na predah odlazi s vodstvom 14:12.

Hrvatske juniorke bile su bolje u drugom dijelu susreta kojeg otvaraju s dva uzastopna pogotka za izjednačenje 14:14 nakon čega se na terenu odvija prava borba. Hrvatska nakon devet minuta igre uspijeva osigurati prvo vodstvo (18:17), odlaze potom Hrvatice i na dva pogotka prednosti, a iako Šveđanke ubrzo hvataju priključak hrvatske rukometašice uspijevaju se nanovo odvojiti (22:19) i svoju prednost čuvaju do samoga kraja kada slave 26:24 te ih u četvrtak očekuje susret sa Češkom.

Odlična je kod Hrvatske bila Josipa Mamić s pet pogodaka, vratarka Ivana Kapitanović i Gabrijela Bešen sakupile su zajedno 19 obrana, dok se kod Švedske istaknula Julia Eriksson s devet golova, a vratarke Hanna Daglund i Jessica Ryde obranile su ukupno deset lopti.