Utakmica 4. kola: Hrvatska - Norveška 25:20 (14:14)

HRVATSKA – NORVEŠKA 25:20 (14:14)

Dvorana u Dugom Selu. Suci: Andorka i Hucker (oba Mađarska).

HRVATSKA: Stojak, Posavec, Halili 2, Blažević 3, Dežić 6 (2), Milosavljević 2, Domjan 2, Bukvić, Kapitanović, Debelić, Besen, Mamić 2 (2), Mićijević 6, Maljak 2, Pavlović, Kalaus.

NORVEŠKA: Aarstad, Aune 1,  Arntzen 5, Oftedal 3, Hagen, Jacobsen 4, Hilby, Obaidli, Enkerud 1, Pedersen, Bakkerud 1, Ingstad, Venn 4, Groetan, Svenningsen, Aardahl 1.

Sedmerci: Hrvatska  6 (4), Norveška -. Isključenja: Hrvatska 4, Norveška 4 minute.

Hrvatske juniorke u četvrtom kolu Svjetskog rukometnog prvenstva ostvarile su odličan rezultat pobijedivši favoriziranu Norvešku 25:20 u najtežem ispitu u skupinu.

Izabranice Nevena Hrupeca dobro su otvorile utakmicu i nošene obranama Ivane Kapitanović odlaze na plus dva (4:2). Unatoč dobrim reakcijama vratarke, Norvežanke uspijevaju izjednačiti i prijeći u vodstvo 6:5, a potom i 8:5. Pojačale su tada tempo hrvatske juniorke koje ubrzo izjednačavaju na 11:11. Do isteka 30. minute rezultat je ostao izjednačen te se na predah otišlo pri rezultatu 14:14.

U drugom dijelu susreta nastavila se igra iz prvog dijela te se sve do 45. minute igralo u izjednačenom tonu nakon čega Hrvatice odlaze na plus pet (24:20), vodstvo koje se zadržalo i do posljednjeg sučevog zvižduka.

Kod Hrvatske najefikasnije bile su Ivana Dežić i Ćamila Mičijević svaka s po šest zgoditaka, dok su na vratima Kapitanović i Bešen sakupile 23 obrane. Emilie Hegh Arntzen s pet pogodaka bila je najbolja kod Norveške, dok je vratarka Maria Jektvik Aarstad zaustavila devet lopti.