Juniorski SP u atletici: Martin Marković osvojio naslov svjetskog prvaka u bacanju diska!

Martin je naslov oslovojio sa samo dva ispravna hica i to u prvoj seriji 64,70 m te u trećoj seriji kada je bacio pobjednički hitac (66.94 m)

Martin Marković/Getty Images

Samo je jedan hrvatski prestavnik nastupio u subotu na juniorskom Svjetskom prvenstvu u Eugenu, ali njegov je nastup bio fantastičan. Martin Marković je u finalu bacanja diska od 1,75 kg deklasirao svoje protivnike osvojivši zlatnu medalju i naslov svjetskog juniorskog prvaka najboljim hicem sezone u svijetu (66,94 m).

To je ujedno i novi juniorski rekord Hrvatske i sedmo zlato sa svjetskih juniorskih prvenstava za Hrvatsku. Martin je naslov oslovojio sa samo dva ispravna hica i to u prvoj seriji 64,70 m te u trećoj seriji kada je bacio pobjednički hitac.

Ostalo su bili prijestupi, ali već od prve serije Martin je preuzeo vodstvo i do kraja ga nitko nije uspio dostići. Srebro je osvojio Nijemac Hennig Prüfer sa 64,18 m, a broncu Norvežanin Sven Martin Skagestad sa 63,21 metara.