Juniorski SP u hrvanju: Filip Šačić izgubio borbu za broncu u kategoriji do 74 kilograma

Filip je u borbi za broncu izgubio od Gruzijca Gele Bolkvadzea, aktualnog europskog prvaka

Filip Šačić

Filip Šačić osvojio je peto mjesto na Svjetskom juniorskom hrvačkom prvenstvu što se održava u Zagrebu.  Filip je u borbi za broncu u kategoriji do 74 kilograma izgubio od  Gruzijca Gele Bolkvadzea, aktualnog europskog prvaka. Hrvatski predstavnik je s tri pobjede i jednim porazom ima priliku osvojiti brončanu medalju u borbi protiv Gruzijca. U repasažu je bio uspješniji od Latvijca Kolčovsa i Kirgistanca Azisbekova.

U kategoriji do 50 kilograma hrvatski predstavnik Tony Brala ispao je u osmini finala izgubivši od Bugarina Nedjaljka Petrova. Kristijan Šimatić nastupio je u kategoriji do 60 kilograma. U prvoj borbi pobijedio je Izraelca Tamira, a zatim gubi od kasnijeg finalista Armenca Aslayana. U repasažu pobjeđuje Grka, no gubi od Rusa Jemjeljina i time završava svoj nastup na svjetskom prvenstvu.

Stjepan Vidović je nastupio u konkurenciji do 96 kilograma i izgubio je od Norvežana Baldaufa