Jupiler Pro League: Pogodak Filipovića, Kalinić primio tri gola

Lekin Club Brugge nezaustavljivo korača prema naslovu.

Zanimljivo natjecanje nastavilo se u belgijskoj Jupiler Pro League, u kojoj su ponovno Hrvati vodili glavnu riječ.

Club Brugge našeg Ivana Leke s minimalnih 2:1 pobijedio je Kortrijk, a Ivan Mitrović odigrao je cijeli susret za poraženu momčad. Ivan Tomečak nije ulazio s klupe.

I Lokeren, za kojeg igra Jakov Filipović, s minimalnih 2:1 pobijedio je Mouscron i to upravo pogotkom hrvatskog napadača. Duje Čop odigrao je prvih 45 minuta u pobjedi njegovog Standarda protiv Mechelena od 3:2.

Veliki Gent senzacionalno je poražen od Oostendea, za koje je Antonio Milić odigrao cijeli susret. Lovre Kalinić primio je tri gola i upisao poraz s momčadi od 3:2, a i Franko Andrijašević ušao je u igru i to u 67. minuti.

Na ljestvici i dalje Lekin Brugge vodi sa 64 boda, dok su prvi pratitelji Anderlecht s 52, Charleroi s 51 te Gent i Genk sa 47, odnosno, 44 boda.