Juventus deklasirao Milan, Mandžukiću 20. trofej u karijeri

Rezultatom 4-0 u glavnom talijanskom gradu Juventus je došao do novog trofeja.

Aktualni talijanski prvak u glavnom je gradu Italije rezultatom 4-0 svladao Milan te tako došao na korak bliže osvajanju duple krune.

Milan je večeras igrao svoje 14. finale ovog natjecanja, dok je Juventusu ovo bilo 18. finale talijanskog kupa te 13. iz kojega je izašao kao pobjednik. Posebno lošim nastupom istaknuo se Milanov golman Gianluigi Donnarumma na čiji račun idu dva Juventusova gola. Tri od ukupno četiri gola Milan je primio nakon kornera.

Hrvatski napadač u crno-bijelom dresu, Mario Mandžukić, u vrhu napada Stare Dame proveo je svih 90 minuta utakmice. Hrvatski nogometni reprezentativac u redovima Milana, Nikola Kalinić, igrao je od 62. minute, a upravo je on jedan od najvećih tragičara večeri. Naime, za Juventus su zabijali Medhi Benatia u 56. i 64. minuti te Douglas Costa u 61. minuti, no konačan je rezultat autogolom postavio upravo Nikola Kalinić.

Juventusu su preostala još dva kola do osvajanja sedmog uzastopnog naslova prvaka Italije. Imaju šest bodova prednosti pred drugoplasiranim Napolijem.

Hrvatskom nogometnom reprezentativcu Mariju Mandžukiću ovo je ukupno 20. trofej u karijeri, a 16. u Ligama petice. Juventusov bi trener Massimiliano Allegri uskoro trebao postati prvi trener u Europi s osvojenom duplom krunom četiri puta zaredom.