Juventus nakon 20 godina osvojio talijanski Kup

Juventus je pobjedom protiv Lazija osvojio Kup Italije...

Andrea Pirlo/Getty Images

U finalu Kupa Italije na Olimpicu Juventus je u produžecima svladao Lazio 2:1 i nakon nevjerojatnih 20 godina osvojio je ovaj trofej. Bio je to jubilarni deseti naslov Juventusa u ovom natjecanju, po čemu je torinska momčad talijanski rekorder. Allegri je izveo gotovo najjači sastav, osim što je Storari zamijenio Buffona. Lazio je također nastupio u gotovo najboljem sastavu s Candrevom, Kloseom i Andersonom u napadu.

Već u četvrtoj minuti Lazio je poveo. Cataldi je ubacio iz slobodnog udarca, a Radu je glavom poslao loptu u Storarijevu mrežu. Juventusu nije dugo trebalo za izjednačenje. U 11. minuti je Chiellini spretno reagirao u gužvi i u padu je svladao Berishu za 1:1. Lazio je do kraja prvog dijela dominirao, no nije iskoristio prilike. U nastavku su obje momčadi imale nekoliko dobrih prilika, no rezultat se nije mijenjao. Dobar Pogbin udarac glavom u 57. minuti otišao je preko gola, dok na drugoj strani Parolo iz daljine nije bio precizan. Berisha je u 97. minuti uspio zaustaviti dobar udarac Vidala, no lopta je stigla do Matrija, koji je preciznim udarcem donio pobjedu Juventusu. Lazio je do kraja kontrolirao igru, ali nije uspio postići pogodak.