Počeo međunarodni turnir "Rukomet je moja budućnost" na kojem nastupa Hrvatska kadetska reprezentacija

Kadeti pobjedom započeli obranu naslova

Hrvatska kadetska rukometna reprezentacija uspješno je započela nastup na turniru “Rukomet je moja budućnost” pobjedom nad vršnjacima iz Austrije. Tradicionalni međunarodni turnir u Bugojnu broji petu godinu održavanja, a naši kadetski reprezentativci brane naslov osvojen prošle godine.

Mladi hrvatski reprezentativci su utakmicu s Austrijom počeli dosta nervozno, te se utakmica do poluvremena igrala u egalu. Navedeno pokazuje i minimalna prednost Hrvatske 16:15 na poluvremenu utakmice. No, nakon odmora, naši kadeti ubacuju u višu brzinu i dobrom obranom utakmicu privode kraju sigurnom pobjedom od 35:29.

Očekivano najbolji u redovima Hrvatske je bio igrač francuskog PSG-a Halil Jaganjac s 9 golova. Sedam pogodaka je nadodao Tin Lučin, a Josip Vekić je bio precizan četiri puta. Izbornik Luka Panza otkrio je planove za turnir u Bugojnu, a s uvodnom utakmicom je bio zadovoljan:

“Utakmica protiv Austrije odrađena je po planu, imamo cilj koji želimo ostvariti na ovom turniru. Želja nam je pronaći alternativnu obranu, te isprobati neke igrače koji bi mogli dodatno osnažiti ovu reprezentaciju. Samo otvaranje protiv Austrije je bilo očekivano teško, ali smo zadovoljni jer smo dominirali većinu utakmice. Sutra nas očekuju dvoboji protiv Katra i Švicarske i biti će to težak dan za nas” – rekao je izbornik Panza.

Hrvatska kadetska reprezentacija sutra ima zahtjevan dan na turniru, budući da igraju utakmice sa Katrom i Švicarskom. Već u 10 sati ujutro je na rasporedu dvoboj protiv Katra, a konačni susret u grupi naši reprezentativci igraju navečer u 19:15 protiv Švicarske.

HRVATSKA – AUSTRIJA 35:29 (16:15)

Hrvatska: Panjan, Gošić, Vekić I., Špruk 1, Vujičević, Mrljak 2, Vulić 2, Grahovac 1, Papić 2, Jaganjac 9, Vusić 1, Jurišić 2, Lučin 7, Bahtijarević 1, Vekić J. 4, Curiš 3