Hrvatska kadetska rukometna reprezentacija nastupa u Bugojnu na turniru 'Rukomet je moja budućnost'

Hrvatski kadetski reprezentativci poraženi od Poljske u polufinalu

Hrvatska kadetska rukometna reprezentacija poražena je u polufinalu turnira ‘Rukomet je moja budućnost’ od Poljske rezultatom 27:25. Ovo je mladim hrvatskim rukometašima prvi poraz na turniru, nakon tri uzastopna grupna slavlja, te će u borbi za brončanu medalju snage odmjeriti s vršnjacima iz Austrije.

Kadetski reprezentativci su u početku dobro ušli u polufinalnu utakmicu i imali početna vodstva, no nakon prvog vodstva Poljaka od 7:6, naši igrači se više nisu uspjevali vratiti u vodstvo. Na poluvrijeme se otišlo s zaostatkom od velikih šest golova, da bi se u nastavku Hrvatska sasvim približila protivniku. No, u ključnim trenucima dvoboja nekoliko brzopletih odluka u napadu je poguralo vodu na mlin Poljske koja je zasluženo slavila u ovom duelu s izabranicima Luke Panze.

Najbolji strijelci kod Hrvatske su bili Halil Jaganjac s 9 golova, te Patrik Mrljak s 4 gola, dok je kod pobjednika najbolji bio Wolowiec s 8 pogodaka.

Naši reprezentativci će u borbi za treće mjesto snage odmjeriti s Austrijom, koju su već dobili na startu turnira u grupi, dok će finale igrati Poljska i Slovenija.