Kadeti serijom 10-0 do slavlja protiv Poljske na Svjetskom prvenstvu!

Hrvatski kadeti i kadetkinje danas su imali važne susrete na svjetskoj, odnosno europskoj rukometnoj smotri.

U trećem je kolu Svjetskog prvenstva u Gruziji koje se održava od 8.-20. kolovoza, momčad Luke Panze fantastičnom serijom 10-0 svladala reprezentaciju Poljske rezultatom 33:28 (12:20).

Hrvatska je loše otvorila susret, naime Poljaci su već na početku vodili s 2:0 no ubrzo Leon Strbad sa svojih 3 pogodaka donosi izjednačenje. Nažalost, to je kratko trajalo jer Poljaci postižu uzastopnih pet golova te na semaforu stoji 8:3. Do kraja poluvremena Poljska se odvojila na osam razlike, što je i zadržala do kraja prve dionice. U svlačionice se otišlo rezultatom 20:12.

Na 10 golova prednosti naši su protivnici otišli nakon nekoliko minuta igre u nastavku. Hrvatska postiže pet uzastopnih pogodaka te isključenje protivničkog igrača. Rezultat smanjujemo na 23:19. Slijedi odlična igra naših, posebno obrana gdje se istaknuo Ivan Panjan skupivši sedam obrana. Dva je puta naša reprezentacija lovila rezultat. U 54. minuti Hrvatska vodi prvi put, te ostavivši Poljake 12 minuta bez pogotka na kraju upisali fantastičnu pobjedu. Najbolji strijelci bili su Ivan Martinović sa 9, te Leon Strbad sa 6 pogodaka.

Zajedno s Hrvatskom u skupini C koja se igra u Tbilisu , nalaze se reprezentacije Koreje, Portugala, Brazila, Poljske i Argentine. U sljedećem kolu u nedjelju (16 sati) očekuje ih susret s Brazilom.

Osim kadeta, u 19.30 je sati u sklopu EP u Slovačkoj, odigran je drugi susret Hrvatske ženske kadetske reprezentacije koja je u Michalovcima minimalno izgubila od Mađarske rezultatom 21:22 (10:12). Hrvatsku su na početku susreta koji se igrao gol za gol, Tena Petika, Lea Franušić i Tina Barišić držale u priključku s Mađarskom koja je većinu vremena vodila pogodak razlike. Prvo vodstvo naših bilo je u 26. minuti trima pogocima Barišić za 10:8. Na poluvrijeme odlazi se rezultatom 10:12 za Mađarsku koja je napravila seriju 4-0.

Naše kadetkinje na početku drugog dijela love zaostatak te u 38. minuti dolaze do 15:14. Mađarice se odvajaju na 2 gola zaostatka. Borac, branivši stopostotne šanse naših protivnica držala nas je u priključku. Fantastične obrane s jedne i druge strane, te nerealiziran zadnji napad Hrvatica zaslužan je za ovaj poraz, rezultatski gledano, najmanji mogući. Najefikasnija u našim redovima bila je Petika s osam, dok je šest pogodaka dodala Franušić.
Podsjećamo, u prvom je susretu od nas bila bolja Danska, rezultatom 22:20 (11:12). Rukometašicama Gorana Babića sljedeći je protivnik Crna Gora, na rasporedu također u nedjelju, u 19.30 sati.