Kadeti u produžecima slomili Švedsku za polufinale Svjetskog prvenstva

U četvrtfinalu Svjetskog prvenstva kadetska je reprezentacija Hrvatske slomila u produžecima Švedsku za borbu za odličja.

Nekoliko minuta prije kraja mladi hrvatski rukometaši su imali plus tri, no u nastavku nedostajalo je koncentracije i sreće.  To su Šveđani i odveli susret u produžetak gdje su se izabranici Luke Panze bolje snašli te zasluženo odnijeli pobjedu 27:25. Polufinalni susret na rasporedu je 19.kolovoza u 15:30 sati. Protivnik će biti će bolji iz dvoboja Japana i Španjolske.

U prvome je poluvremenu Švedska bila u minimalnoj prednosti zahvaljujući svome vrataru ,  sve do sredine prvoga dijela gdje uz pomoć Strbada i Martinovića rezultat izjednačujemo na 4:4. Dolazi do mijenjanja obrane naših u formaciju 5:1 koja donosi promjene u defenzivi, ali ne i u realizaciji. Pred kraj 30. minute Švedska se odvaja na 11:9,da bi na odmor otišla sa tri pogotka prednosti, 12:9.

Drugi dio utakmice počeo je fantastično za naše kadete, dolazimo do dva pogotka i rezultat je 12:12. Minutu kasnije, Bahtijarević pogađa za prvo vodstvo Hrvatske 13:12. Ubrzo protivnici dolaze stigla na samo pogodak zaostatka (16:17). U 58. minuti Bahtijarević zabija za 23:20, no Šveđani se ne predaju i u zadnjim sekundama dolaze do izjednačenja.

U prvome produžetku igralo se gol za gol, no u drugome mladi hrvatski rukometaši preuzimaju inicijativu te na krilima Bahtijarevića i Jaganjca dolaze do pobjede vrijedne polufinala.

Najbolji kod Hrvatske bili su Halil Jaganjac i Ivan Martinović svaki sa po sedam pogodaka, a Ivan Panjan upisao je 16 obrana.