Kadetkinje svladale i Njemačku na Svjetskom prvenstvu

Hrvatska ženska kadetska rukometna reprezentacija u drugoj utakmici na Svjetskom prvenstvu u Slovačkoj slavila je nad ekipom Njemačke rezultatom 23:21 (11:8) te je tako nastavila s pobjedama.

U grupi A danas se još sastaju Angola i Rusija te Čile i Japan.

”Loše smo otvorili poluvrijeme te nam je trebalo 30 minuta da povežemo obranu i napad. Na kraju smo uspjeli u tome što je i rezultiralo pozitivnim rezultatom za nas. Dobro nam je došlo što smo iz minusa na kraju stigli do pobjede jer će nas to dići kao ekipu i dati nam vjetar u leđa za dalje. To je najbitnije. Slijedi Japan protiv kojeg ćemo pokušati ući nešto koncentriraniji” , prokomentirao je susret izbornik Ivan Jerković.

”Na početku smo loše igrali, imali smo puno tehničkih grešaka i zbog toga smo imali minus od tri gola na poluvremenu. U drugom dijelu smo to uspjeli nadoknaditi svojom željom, trudom i srcem. Naš trud se u potpunosti isplatio i na kraju smo slavili s dva pogotka više. Stvarno smo dale sve od sebe na terenu”, rekla je Matea Pletikosić koja je zabila četiri gola.

Sljedeći susret Hrvatice igraju već danas protiv Japana, a susret je na rasporedu od 16 sati.

HRVATSKA – NJEMAČKA 23:21 (8:11)

Hrvatska: Bešen, Šafar, Ećimović 11 obrana; Japundža 7 , Karlovčan2 , Franušić, Mikolić 2, Pletikosić 4, Kalčić 2, Mrđen 1, Papac 4, Jurlin , Dobrić , Horvat , Pavlović , Mrazović 1

Izbornik: Ivan Jerković

Njemačka: Wachter 12 obrana, Ansorge 5, Dieckmann, Hurst 1, Fischer 3, Halilović 2, Stuttfeld, Zschocke, Bayerl, Dolle, Peter 8, Reibberg 1, Franz, Degenhardt 1, Madihof, Meibner

Izbornik: Frank Hamann