Svjetsko prvenstvo za kadetkinje, skupina A, 1. kolo: HRVATSKA – ČILE 41:14 (18:8)

Kadetkinje uvjerljivom pobjedom nad Čileom otvorile svjetsko prvenstvo

Hrvatske kadetkinje nastup na Svjetskom prvenstvu otvorile su utakmicom protiv Čilea. Od prve minute izabranice Ivana Jerkovića nametnule su svoje tempo igre i u ranoj fazi utakmice se odvojile od suparnica. Veliku prednost Hrvatice nisu ispuštale do posljednje minute kada su slavile s 27 pogodaka prednosti.

Uvjerljivim startom djevojke su otvorile utakmicu i već u šestoj minuti imale +3 (4:1). Dobra obrana nije davala prilike Čileu da postigne pogodak. Protivnice su za drugi gol na susretu morale čekati sve do osme minute kada su postavile 2:5. Prednost Hrvatske rasla je sa svakim novim napadom.

Hrvatska dominacija nastavila se i u drugom poluvremenu. Nakon samo deset minuta igre u nastavku Korina Karlovčan zabija za +17 (27:10) te se ostalih 20. minuta moglo igrati u opuštenom ozračju. U posljednjih deset minuta utakmice Hrvatska je ušla s +21 (34:13).  Po posljednjem sučevu zvižduku Hrvatska je upisala uvjerljivu pobjedu od 41:14 i sada se okreće novom susretu u skupini A protiv Njemačke.

”Čekali smo ovaj Čile da u dobro otvorimo nastup na Svjetskom prvenstvu. Imamo dobar raspored i dobro je što nam je ovako lagana ekipa došla kao prvi protivnik da se cure opuste i u pozitivnom raspoloženju nastave natjecanje. Jedino loše iz ove utakmice je to što je Franušić osjetila koljeno i ne znam hoće li biti spremna za sljedeće dvije utakmice. Sljedeća nam je Njemačka koju nismo htjeli gledati danas i trošiti energiju na to”, rekao je izbornik reprezentacije Ivan Jerković.

Hrvatska: Bešen 3 obrane, Šafar 8 obrana, Ećimović 9 obrana; Japundža 7, Karlovčan 5, Franušić 1, Mikolić 4, Pletikosić 3, Kalčić 3, Mrđen 3, Papac, Jurlin 1, Dobrić 3, Horvat 5, Pavlović 3, Mrazović 3

Izbornik: Ivan Jerković

Novi susret hrvatske juniorke igraju za dva dana, točnije u četvrtak, 21. srpnja, kada će u 16 sati snage odmjeriti s Njemačkom.