Kadetski SP u taekwondou: Kristina Čerina osvojila povijesno zlato u Bakuu!

Natjecateljica splitskog "Marjana" naslov svjetske kadetske prvakinje osvojila je u kategoriji do 59 kilograma

Mlada hrvatska taekwondo reprezentativka Kristina Čerina osvojila je naslov svjetske kadetske prvakinje u kategoriji do 59 kilograma na Svjetskom prvenstvu u Bakuu. Natjecateljica splitskog “Marjana” u glavnom je gradu Azerbajdžana osvojila prvo povijesno kadetsko zlato za hrvatski taekwondo!

Čerina je zlatnu medalju osvojila posljednjeg dana prve svjetske smotre u kadetskom uzrastu. Splićanka je do velikog uspjeha stigla nanizavši pet uvjerljivih pobjeda uz bodovnu razliku od čak 84:38.

Jedan meč okončala je nokautom, a ukupno tri od pet pobjeda završila je prekidom. Redom je slavila protiv Lisette Flores Salcido iz SAD-a, Kashish Malik iz Indije, Turkinje Korkut, Yen Yen Hsin iz Tajvana te u finalu i protiv Zahre Shojaei Rad iz Irana.

Hrvatska taekwondo reprezentacija u Azerbajdžanu je osvojila tri odličja: zlato i broncu Kristine Čerine i Ane Taslak iz splitskog “Marjana”, te srebro Paole Strašćek iz zagrebačkog “Jastreba”.

Rezultati, 1. kolo: Kristina Čerina (Hrv) – Lisette Flores-Salcido (SAD) 12:0. 2. kolo: Kristina Čerina (Hrv) – Kashish Malik (Ind) 12:0. 3. kolo: Kristina Čerina (Hrv) – Huri Korkut (Tur) 23:11, 4. kolo: Kristina Čerina (Hrv) – Yeh Yen Hsin (Taj) 16:15. Finale: Kristina Čerina (Hrv) – Zahra Shojaei (Ira) 21:12