Kajakaš Novaković osvojio srebro na juniorskom Svjetskom prvenstvu

Iako je vodio većinu utrke, Novakovića je u završnici prestigao mađarski predstavnik…

Antun Novaković/Foto: kkkolimpik.wordpress.com

Hrvatski kajakaš Antun Novaković osvojio je srebrnu medalju na Svjetskom juniorskom prvenstvu u kajaku i kanuu na mirnim vodama koje se održava u Montemor-o-Velhu u Portugalu.

Novaković je medalju osvojio u disciplini kajaka jednosjeda na 1000 metara. Ostvario je vrijeme 3:36.524, a iako je vodio gotovo cijelu utrku, u završnici ga je prestigao Mađar Balint Kopasz i osvojio zlato (3:34.684). Broncu je osvojio Ukrajinac Oleg Kuharik (3:38.532).

Presretan sam, očekivali smo medalju, no nismo htjeli ništa govoriti, u kvalifikacijama kvalifikacijama nisam čak išao ni maksimalno. U finale sam ušao pun samopouzdanja, ujutro sam znao da je to taj dan, da mogu, da je sve spremno za mene. Veći dio utrke sam vodio, do zadnjih 200 m, ali na kraju je Mađar imao više snage za finiš, no, drugi sam. Smatram da je to vrhunski rezultat, doista sam presretan“, izjavio je nakon utrke Novaković za Radio Slavoniju.

18-godišnji Antun član je KKK Olimpik te živi u Slavonskom Brodu, a i ranije je već ostvario zapažene rezultate na svjetskoj razini u mlađim dobnim kategorijama.

U konkurenciji djevojaka Anamaria Govorčinović izborila je finale kajaka jednosjeda na 500 metara koje će se održati u nedjelju.