Kakva premijera! Dejan Lovren zabio prvi gol za Liverpool, ‘redsi’ deklasirali Borussiju sa 4:0

Hrvatski je stoper u 13. minuti zabio za 2:0 glavom nakon kornera, a četiri minute ranije pokrenuo je akciju za prvi gol

Dejan Lovren sa suigračima/foto: Twitter

LIVERPOOL – BORUSSIA DORTMUND 4:0

Prijateljska utakmica

Stadion: Anfield.

Sudac: Martin Atkinson.

Poluvrijeme: 2:0.

Strijelci: 1:0 Sturridge (10′, as. Coutinho), 2:0 Lovren (13′, as. Gerrard), 3:0 Coutinho (49′, as. Sterling), 4:0 Henderson (61′, as. Sturridge).

Liverpool (4-2-3-1): Mignolet – Manquillo (od 85′ Kelly), Škrtel, Lovren, Johnson (od 62′ José Enrique) – Gerrard, Henderson (od 79′ Allen) – Can (od 46′ Lucas Leiva), Sterling, Coutinho (od 72′ Ibe) – Sturridge (od 76′ Lambert). Trener: Brendan Rodgers.

Borussia Dortmund (4-2-3-1): Langerak – Piszczek (od 59′ Grosskreutz), Ginter, Papastathopoulos (od 81′ Knystock), Schmelzer (od 81′ Sarr) – Kirch (od 46′ Immobile), Kehl (od 46′ Bender) – Aubameyang (od 71′ Bandowski), Mhitarjan (od 46′ Dong-Won), Jojić (od 77′ Amini) – Ramos (od 46′ Hofmann). Trener: Jürgen Klopp.

Fantastičan debi Dejana Lovrena za Liverpool! U prvom nastupu u dresu „redsa“ hrvatski je stoper bio strijelac u 4:0 pobjedi u prijateljskom okršaju s Borussijom Dortmund. Da dojam bude još bolji, započeo je i akciju za prvi gol.

Liverpool se na Anfieldu poigrao sa šarenom Kloppovom momčadi, a Lovren je bio strijelac drugog gola u 13. minuti. Nakon kornera koji je izveo Steven Gerrard, naš je reprezentativac odlično pobjegao čuvarima te glavom naciljao nebranjeni kut Langerakove mreže.

Četiri minute ranije, domaćine je u vodstvo doveo Daniel Sturridge. Lovren je sudjelovao i kod tog pogotka jer je nakon njegove duboke lopte prema sredini Coutinho sjajno asistirao Sturridgeu.

Upravo je Coutinho na početku nastavka povisio na 3:0, nakon što ga je izvrsnom loptom nahranio Sterling. Nekoliko minuta nakon toga, među strijelce se upisao i Jordan Henderson, koji je za 4:0 zabio nakon dodavanja Sturridgea.

Lovren je odigrao cijelu utakmicu, a izvjestitelj Telegrapha piše da je “impresionirao staloženom obrambenom izvedbom” te pokazao klasu u koordiniranju zadnje linije.

Bila je ovo najbolja moguća provjera za novu sezonu Premier lige, koju Liverpool za tjedan dana na istome mjestu otvara protiv Lovrenovog bivšeg kluba Southamptona.