Kako je pobjeda Hrvatske izgledala u očima Španjolaca

Španjolski mediji uistinu vjeruju da je Španjolska kiksala, iako je Hrvatska izgledala sasvim ravnopravno. Imala je prevagu u posjedu lopte (59:41), ali naši su imali više udaraca prema golu (11:10). Hrvatska je odigrala odličnu utakmicu,  a  Španjolci teško priznaju poraz i traže tumačenja` kiksa´

Retrospektiva jučerašnje velike pobjede:  Već u 7. minuti Španjolska je povela golom Alvara Morate, no naši su se vratili i poravnali u 45.minuti  na 1-1 je pogotkom  Nikole Kalinića , a onda u 87. minuti stiže majstorija Ivana Perišića  za 2-1.  Utakmicu je obilježila i fantastična obrana Danijela Subašića u 72. minuti, kada je sa 11 metara pucao Sergijo  Ramos i promašio tj. Subašić obranio.

“Imali smo svoje prilike da prelomimo utakmicu, no na kraju smo izgubili. Sada moramo ‘plesati’ s favoritima ovog Eura, no ako želimo biti prvaci moramo pobijediti najbolje. Okrećemo se budućim utakmicama i idemo dalje po obranu naslova prvaka”, rekao je Ramos.

Kako pišu španjolski mediji jedanaesterac nije trebao pucati Ramos, već je to trebao izvesti veznjak Iniesta i kako kaže: ” Namjeravao sam izvesti kazneni udarac, no Ramos je tražio da on to učini, bio je uvjeren da će zabiti. Uvijek imamo povjerenja u onoga koji se odluči na pucanje”, izjavio je Iniesta i dodaje“Nismo imali sreće, promašen je jedanaesterac, a zbog poraza prolazimo kroz loše trenutke, no to to se događa.”

Španjolski izbornik  Vincente  del Bosqua razlog neočekivanog poraza Španjolaca vidi pak u  loše odigranoj obrani rekavši kako nisu dobro čuvali loptu:  ” Nije da krivim igrače, oni su odlično odradili prve dvije utakmice, svi smo krivi. Protiv Hrvatske smo propustili priliku da budemo prvaci skupine, imali smo i penal, imali smo sve, a izgubili smo. U svlačionici je bila neviđena tišina. Sada moramo na Italiju i tome se nismo nadali, no to je nogomet i nema nam druge nego izbaciti Talijane u osminu finala”, izjavio je španjolski izbornik.