Kako su igrali Vatreni diljem Europe proteklog vikenda

Samo jednu asistenciju upisali su kandidati Zlatka Dalića za susrete sa Peruom i Meksikom.

U sklopu priprema za nadolazeće Svjetsko prvenstvo u Rusiji, Vatreni će 23. ožujka u Miamiju odmjeriti snage s Peruom, a 27. ožujka u Dallasu s Meksikom. Oba su suparnika također sudionici svjetske smotre.

Zlatko Dalić, hrvatski izbornik, obznanio je popis od 29 igrača koji kandidiraju za put u Sjedinjene Američke Države, a uoči odlaska taj će popis biti skraćen na 23 imena, od čega će trojica biti vratari. Mi vam donosimo koliko su kandidati za ove dvije prijateljske utakmice odigrali i koliko su bili (ne)uspješni proteglog vikenda.

Danijel Subašić – branio svih 90 minuta u 3:1 pobjedi Monaca na gostovanju u Strasbourgu.

Lovre Kalinić – 90 minuta u 2:1 pobjedi Genta na gostovanju u Genku.

Dominik Livaković – nije briljirao na vratima Dinama u porazu od Lokomotive, primio četiri gola, dva iz penala.

Vedran Ćorluka – standardan u postavi Lokomotiva u pobjedi kod Urala.

Domagoj Vida – pobjedu Bešiktaša protiv Genclebirligija odgledao s klupe.

Ivan Strinić – Sampdoria izgubila 4:1 od Crotonea, odgledao susret s klupe.

Dejan Lovren – svih 90 minuta u porazu 2:1 na Old Traffordu.

Šime Vrsaljko – Atletico Madrid je dobio Celtu 3:0, a Šime je odradio cijeli susret.

Josip Pivarić – Dinamo Kijev pobjedio 1:0 Veresa, a Pivarić odigrao svih 90 minuta.

Tin Jedvaj – zbog ozljede nije konkurirao za utakmicu.

Marin Leovac – 90 minuta u pobjedi Rijeke od 3:0 u Zaprešiću

Matej Mitrović – odradio svih 90 minuta u pobjedi Bruggea kod St.Truidena 1:0.

Zoran Nižić – zbog kartona preskočio preokret Hajduka protiv Istre.

Luka Modrić – asistirao za prvi pogodak Ronalda u 2:1 pobjedi Real Madrida kod Eibara. Igrao cijeli susret.

Mateo Kovačić – nije ulazio u igru u pobjedi Reala.

Ivan Rakitić – igrao svih 90 minuta za Barcelonu u 2:0 pobjedi kod Malage.

Milan Badelj – kao kapetan predvodio Fiorentinu u pobjedi 1:0 nad Beneventom, igrao 90 min i požutio.

Marcelo Brozović – odradio svih 90 minuta u remiju bez golova između Intera i Napolija.

Marko Rog -ušao u igru za Napoli tek u 89. minuti.

Mario Pašalić – pobjedu Spartaka nad SKA-om odgledao s klupe.

Filip Bradarić – požutio u 44. minuti u Zaprešiću.

Mario Mandžukić – ušao u igru u 73. minuti u 2:0 pobjedi Juventusa protiv Udinesea.

Ivan Perišić – igrao do 86. minute za Inter protiv Napolija.

Nikola Kalinić – nevidljiv 60. minuta u pobjedi Milana u Genovi.

Andrej Kramarić – bez pogotka u 3:0 pobjedi Hoffenhaima nad Wolfsburgom, igrao 66 minuta.

Marko Pjaca – igrao do 51. minute u pobjedi Schalkea kod Mainza.

Duje Čop – igrao do 59. minute u 3:2 pobjedi Standarda kod Oostendea. Izašao kod vodstva domaćina 2:1.

Ante Rebić – Frankfurt je poražen u Dortmundu 3:2, požutio u 29. minuti, a igru napustio nakon  prvih 45 minuta.

Ivan Santini – Nije konkurirao za sastav u porazu Caena kod Lyona.