Kakva senzacija! PPD Zagreb u Njemačkoj srušio moćni Flensburg!

Velika pobjeda Plinara.

Rukometaši PPD Zagreba u utakmici drugog kola skupine B Lige prvaka gostovali su kod njemačkog Flensburga i upisali veliku pobjedu, završilo je 31:29 (16:16).

Nakon poraza u prvom kolu od mađarskog Pick-Szegeda (23:24), Plinari su kontrolirali veći dio utakmice protiv favoriziranog protivnika, nekoliko puta imali i plus četiri, da bi Nijemci ipak izjednačili do odmora.

Ipak, u nastavku se presudnim pokazao odlični vratar Urh Kastelić, Slovenac koji je u drugih 30 minuta upisao čak 11 obrana. Najveća prednost iznosila je plus pet (28:23), što su Zagrebaši mirno priveli kraju.

Najbolji strijelac bio je David Mandić s osam pogodaka, Ivan Sršen zabio je sedam, Zlatko Horvat pridodao pet, a kod domaćina Lasse Svan zabio je njih sedam.

Iduću utakmicu PPD Zagreb igra već 29. rujna kad ugošćuje Paris Saint-Germain.