Kalinić i Badelj poraženi od Rome

Roma je preuzela vrh Serie A...

Milan Badelj/Foto: Gettyimages

U utakmici devetoga kola Serie A Roma je u gostima bila bolja od Fiorentine rezultatom 2:1 te je tako i preuzela vrh prvenstvene ljestvice u najvišem razredu talijanskog nogometa.

Golove za Romu postigli su Mohamed Salah već u 6. minuti te Gervinho u 34, dok je jedini, utješni pogodak za viole zabio Khouma Babacar u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

U momčadi Fiorentine svih je devedeset minuta odradio Nikola Kalinić, dok je Milan Badelj igrao do 61. minute. Ante Rebić pak ovoga puta nije dobio prigodu na travnjaku.

Rimljani su ovom pobjedom skočili na peto mjesto tablice s 20 bodova, odnosno dva više od trojca Fiorentina – Inter – Lazio. Večeras je na rasporedu još jedna utakmica, u kojoj će snage odmjeriti Chievo i Napoli.