Kalinić izborio penal i asistirao u pobjedi Milana!

Naš napadač je odigrao dobru utakmicu.

Milan je upisao pobjedu na gostovanju kod Cagliarija, a dobru utakmicu odigrao je naš reprezentativni napadač Nikola Kalinić.

Iako često kritiziran od strane navijača Milana zbog slabog golgetetskog učinka, Nikola Kalinić uvijek ostavlja srce na terenu. Požrtvovnost i zalaganje cijene svi treneri, pa je tako Kalinić i kod Gatussa redovni član početnih 11.

Nije dobro počelo za Milan danas. Barella je već u osmoj minuti sa 16 metara matirao Donarummu, koji je loše procijenio njegov udarac. U idućem napadu Kalinić je mogao poravnati,no spetljao se pred golom. U 23.minuti Kalinić sjajno petom proigrava Kessieja, čiji udarac brani domaći vratar. No, bila je to naznaka dobre suradnje Francka Kessieja i našeg napadača.

Par minuta kasnije udarac Kalinića brani Cragno. Naš napadač je u 27. minuti zaradio i žuti karton. Pritisci Milana isplatili su se u 36. minuti. Ceppitelli ruši Kalinića u šesnaestercu, i sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran egzekutor najstrože kazne bio je Kessie.

Šest minuta kasnije, Milan je poveo. Kalinić s igračem na leđima proigrava Kessieja, koji nema težak zadatak poentirati za 1:2.

U drugom dijelu Milan je čuvao prednost, a obje momčadi susret su završile sa deset igrača. Barella i Rodriguez dobili su druge žute kartone.

Valja spomenuti i da je Nikola Kalinić drugi najbolje ocijenjeni igrač Milana večeras, odmah nakon dvostrukog strijelca Kessieja.