Kalinić otvorio golijadu u kojoj je Girona izbacila Atletico

Atletico je ispao zbog gola u gostima.

Atletico Madrid ispao je neočekivano u osmini finala španjolskog Kupa kralja. Nakon remija 1:1 u Gironi, na Wanda Metropolitanu, momčad Diega Simeonea nije uspjela pobijediti Gironu, remizirali su 3:3 i ispali zbog golova u gostima.

Atletico je poveo već u 12. minuti, a strijelac je bio bivši hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić. Mladi Valery Fernandez izjednačio je u 37. minuti, a nakon sat vremena igre, potpuni preokret donio je Christian Stuani.

Vrlo brzo je Angel Correa izjednačio, a kada je Antoine Griezmann zabio u 84. minuti očekivala se pobjeda Atletica. Tako nije mislio Seydou Doumbia i dvije minute prije kraja šokirao je navijače Atletica i odveo svoju momčad u četvrtfinale.

Osim Girone u četvrtfinale su se dosad plasirali Getafe i Valencia.