Kalinić s dva gola slomio Črnomerec i preuzeo ulogu najboljeg strijelca lige

Povremeni hrvatski reprezentativac bio je dvostruki strijelac protiv Černomoreca u pobjedi Dnjipra 3:0...

Nikola Kalinić/Getty Images

Nikola Kalinić u posljednje je vrijeme u vrlo dobroj golgeterskoj formi. Ove je sezone sveukupno zabio 17 pogodaka u 41 nastupu u svim natjecanjima, a raspoloženost je potvrdio i u zadnjem srazu protiv Černomereca.

Nogometaši Dnjipra lako su se obračunali sa svojim protivnikom, slavili su s ‘čistih’ 3:0, a junak utakmice bio je upravo hrvatski napadač.

Negdašnji ofenzivac Hajduka zabio je prva dva pogotka za svoj sastav – u 32. minuti iz igre te 44. iz kaznenog udarca, izbivši na taj način i na prvo mjesto ljestvice strijelaca u Ukrajini. Konačan je rezultat postavio u 76. minuti Seleznjov.

Dnjipro na tablici trenutačno, s utakmicom više, zauzima drugo mjesto, tri boda od vodećeg Dinama iz Kijeva i dva više od trećeplasiranog Šahtara našeg Darija Srne.