Kalinić strijelac, Ćorluki pobjeda

U večernjem terminu prvog kola Europske Lige nastupilo je pet Hrvata...

Dnipro našeg Ivana Tomečaka, koji nije ulazio u igru, izvukao je na domaćem terenu bod protiv Lazija u posljednjim trenucima utakmice. Gosti su vodili golom Milinković-Savića sve do sudačke nadoknade, no zadnju šansu Ukrajinaca koristi Seleznov i postavlja konačnih 1:1.

Vedran Ćorluka i njegov Lokomotiv vraćaju se iz Portugala s tri boda i tri postignuta gola. Samedov je Moskovljane doveo u vodstvo da bi Montero izjednačio početkom drugog poluvremena. Bodove Lokomotivu osigurali su golovima još jednom Samedov te Niasse. Ćorluka je odigrao cijeli susret.

Hrvatska Fiorentina (Kalinić, Badelj, Rebić, Bagadur) izgubila je na domaćem terenu od Basela. Talijane je u vodstvo doveo upravo naš Nikola Kalinić na samom početku utakmice, da bi gosti u drugom dijelu sve preokrenuli. Najprije je izjednačio Bjarnasson, da bi El Nenny švicarcima svojim golom donio sva tri boda. Kalinić i Badelj su odigrali cijelu utakmicu, Rebić je ostao na klupi a Bagadur nije bio u sastavu.

Anderlecht je ugostio Monaco naših Subašića i Pašalića. Belgijci su poveli golom Gilleta, da bi Traore u drugom poluvremenu pogodio za podjelu bodova i krajnji rezultat 1:1. Subašić je branio svih 90 minuta, a Pašalić je zamijenjen na poluvremenu.