SEHA liga 6. kolo

SEHA: Igor Karačić uništio hrvatskog prvaka!

Vardar još uvijek neriješiva enigma za hrvatskog prvaka!

U sportskoj se dvorani Jane Sandanski u Skopju odigrao susret šestog kola SEHA Gazprom lige gdje je Vardar ugostio odabranike Kasima Kamenice.

PPD Zagreb je u zanimljivom susretu, koji je pratilo oko 1000 gledatelja, upisao poraz od sjajnog makedonskog sastava. Vardar je sa sjajnom igrom nastavio i ove sezone, nakon što se onom prošle okrunio titulom najboljeg u Europi. Pogotkom našeg reprezentatica Ivana Čupića u posljednjim sekundama protiv PSG-a Makedonci su zasluženo slavili.

Susret je obilježio povratak još jednog reprezentativca, Igora Karačića, koji je bio jedan od ključnih igrača u pobjedi prvaka Makedonije postigavši šest pogodaka. Sjajnom je igrom zajedno sa Dibirovim doveo sastav Raula Gonzaleza Gutierreza do pobjede 30:23. Spomenimo da je Ivan Čupić postigao tri gola, dok Luka Cindrić večeras nije ulazio u igru.

Znatno oslabljeni Lavovi, iako dobrom igrom Mandalinića sa osam pogodaka i Kontreca koji ih je ubacio četiri, ipak nisu uspjeli doći do tri boda. U taboru su Zagrebaša, naime, nedostajali kapetan Horvat, Lučin, Pavlović, Miklavčić, Ravnić, Vekić i Jović.

Puno tehničkih pogrešaka te loša igra u prvome dijelu kulminirala je ovakvim raspletom, ma koliko su se Zagrebaši trudili održati priključak loveći velikih -7 s obzirom da se na poluvrijeme otišlo rezultatom 17:10.

Trener Kasim Kamenica nije bio oduševljen igrom Lavova te je nakon utakmice poručio: “Čestitke Vardaru na apsolutno zasluženoj pobjedi. Mi smo se nadali iskoristiti njihov umor jer su u odnosu na nas igrali Ligu prvaka dva dana kasnije, međutim pružili smo najlošije prvo poluvrijeme u ovoj sezoni. Igrači su loše reagirali na sve moje napore i moram ovom prilikom istaknuti kako je velik broj tehničkih grešaka i čak 17 primljenih golova u jednom poluvremenu nedopustivo za rukometni klub Zagreb. U nastavku smo igrali nešto bolje, uspjeli održati egal i s tim sam dijelom bitno zadovoljniji. Vardar je danas bio bolja momčad i ja im mogu samo čestitati.

“Apsolutno sve čestitke ekipi Vardara koja nas je još jednom nadigrala. Prvo poluvrijeme obilježio je velik broj tehničkih grešaka s obje strane, ali su se oni u jednom trenutku pribrali, a mi smo nastavili po starom do kraja poluvremena. Nastavak je definitivno bi bolji, ali stizati -7 protiv Vardara u Skopju jednostavno nije realno. Čestitke njihovom treneru i igračima na novoj velikoj pobjedi”,  zaključio je kružni napadač Zagreba Tin Kontrec.

Bio je to već četvrti uzastopni poraz Plinara od Vardara, s time da su dva upisana prošle sezone , a dva ove sezone i to oba ovog mjeseca. Posljednji su put slavili u prosincu prošle sezone, u 11. kolu SEHA lige odigranom u Areni Zagreb. Tada je završilo 28:26 za zagrebački sastav.

4. studenoga slijedi prava rukometna poslastica, kada gostovanjem u Barceloni Zagrebaši igraju šesto kolo Lige prvaka. Sa dva je boda hrvatski prvak na šestome mjestu Lige prvaka, dok je na drugome na tablici SEHA lige.