Karate: Boran Berak i Stjepan Štimac zlatni na Svjetskom Kupu za juniore u Umagu

Berak je slavio u konkurenciji boraca do 61 kg, dok je Stjepan Štimac najbolji bio među juniorima do 68 kg

Boran Berak/Foto facebook TAD

Hrvatska karate reprezentacija osvojila je čak osam prvih mjesta na Svjetskom kampu mladih domaćin kojega je bio Umag. Jaka karate smotra u Istri je okupila nešto manje od 400 natjecatelja iz 30 zemalja.

Tom prigodom u Umagu je održan i Svjetski kup u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji, a Hrvatska je u juniorskoj konkurenciji osvojila dva zlata. Na prvu stepenicu pobjedničkog postolja popeli su se Boran Berak i Stjepan Štimac. Berak je slavio u konkurenciji boraca do 61 kg, dok je Stjepan Štimac najbolji bio među juniorima do 68 kg.

Svjetski kamp mladih održao se pod pokroviteljstvom Svjetske karate federacije, čiji je predsjednik Antonio Espinos posljednja tri dana kampa i natjecanja boravio Hrvatskoj.