Karate: Tijesan poraz Hasani koštao je bronce

Novi nastupi naših predstavnika u Dubaiu na turniru Svjetske karate lige

Hrvatska karate reprezentativka Alessandra Hasani osvojila je bitne bodove za Olimpijske igre 2020. godine koje se održavaju u Kini. Na turniru Svjetske karate lige održanog u Dubaiu, bolja od nje je bila Iranka Taravat Khaksar sa 1-0 i nažalost ostala kratka za brončanu medalju.

Od ostalih naših predstavnika u 2. kolu poraze su doživjeli Ivan Kvesić  (84 kg), a također su u seniorskoj kategoriji na dugoj stepenici turnira poraženi Anđelo Kvesić (784kg), Enes Garibović (75 kg) i Stjepan Štimac (67 kg).

Na prvoj prepreci su ispadali Jelena Pehar (50 kg), Ana Lenard (61 kg), Ivana Bebek (68 kg) i Ana Marija Bujas-Čelan (68 kg).

Vlatka Kiuk, Nika Jukić i Sabina Petković su u ekipnim katama slavile na otvaranju turnira, međutim nisu se plasirale u dvoboj za odličje, radi novog sustava bodovanja. Osvojile su 7. mjesto.

Muška reprezentacija u katama ostvarila je također 7. mjesto u sastavu Ivan Ermenc, Nikola Solomun i Moreno Emanuelle-Pinter.