Karatistice u ekipnom finalu Europskog prvenstva!

Hrvatska ženska karate reprezentacija borit će se za zlato u 50. Europskom prvenstvu u karateu...

Hrvatska karate reprezentacija/Foto: HKS

Hrvatska ženska karate reprezentacija po treći put u povijesti borit će se za ekipno zlato na Europskom prvenstvu koje se održava u Istanbulu.

Plasman u finale izborile su Ivona Tubić, Azra Saleš, Ana Lenard i Ana-Marija Bujas Čelan – naše su karatistice u polufinalu bile bolje od Turske (1:0), premda su domaće predstavnice bile ogromne favoritkinje protiv mladog hrvatskog sastava, dok su u ranijem dijelu natjecanja savladali Englesku 2:0 (Saleš i Tubić).

Valja napomenuti kako Hrvatice u sedam borbi nisu izgubile niti jedna poen, a posebno su odjeknule pobjede Ivone Tubić nad šesterostrukom odličnicom s europskih i svjetskih prvenstava Serap Ozcelik te Ane Lenard protiv ovogodišnje finalistice kategorije do 55 kilograma Tube Yakan. U finalu, koje je na rasporedu u subotu u 18 sati, sučelit će se Rusiji koja je u dodatnoj borbi poluzavršnice eliminirala Crnu Goru.

Za brončanu kolajnu borit će se i ženska reprezentacija u katama (Vlatka Kiuk, Petra Krivičić i Mihaela Petrović) kontra Italije te kataši (Ivan Ermenc, Franjo Maškarin i Damjan Padovan) također protiv Rusije.

Hrvatski reprezentativci osigurali su na taj način čak tri sigurne medalje, a ukupno će se boriti za dosad rekordnih osam odličja. Europsko prvenstvo, koje ove godine slavi svoje jubilarno 50. izdanje, završit će u nedjelju.