Karlo osvetio Ćorića: Div sa šalate sa svjetskim rekordom u polufinalu Hallea!

Ivo Karlović plasirao se u polufinale ATP turnira u Halleu...

Ivo Karlović/Foto: Gettyimages

Dva sata i jedanaest minuta igre trebalo je Ivi Karloviću da još jednom ‘uzme skalp’ češkom tenisaču Tomašu Berdychu te se plasira u poluzavršnicu ATP turnira iz serije 500 koji se na travnatoj podlozi igra u njemačkom Halleu.

U osmom međusobnom dvoboju Div sa šalate slavio je po peti put, a uspio je hrvatski veteran ujedno i ‘osvetiti’ poraz mladog Borne Ćorića, kojega je upravo Berdych eliminirao iz daljnjeg natjecanja u osmini finala.

Karlović je prvi poen u meču izgubio tek u devetom gemu, no bez većih je problema oduzeo Berdychu servis pri rezultatu 5:5 te mirno odradio posao i zaključio set rezultatom 7:5.

Čeh se ipak probudio u nastavku, Karlović je morao spašavati dvije break lopte, a još je u nekoliko navrata opasno ‘visio’ da bi konačno pokleknuo tek u tie-breaku i to protiv vlastitog oružja – servisa.

Konačnu pobjedu izborio je hrvatski tenisač sjajnom igrom u četrtvom gemu trećeg seta, nakon kojega je sve bilo riješeno i ogled zaključen s konačnih 7:5, 6:7(8), 6:3. Karlović je ukupno u meču pogodio 45 as servisa – što je novi svjetski rekord za susrete u tri seta – a osvojio je čak 90 posto poena na svom početnom udarcu (101).

Karla će u polufinalu dočekati bolji iz dvoboja Rogera Federera (sedmerostruki osvajač Hallea) i Nijemca Floriana Mayera.