Karlović bez polufinala u Baselu

Ivo Karlović poražen je od Richarda Gasqueta...

Hrvatski tenisač Ivo Karlović napustio je ATP turnir u Baselu porazom od Richarda Gasqueta rezultatom 6:4, 6:7, 7:6.

Karlović je prvi set izgubio nakon problema s ozljedom lakta, zbog koje nije mogao vrhunski servirati te mu je Gasquet lako uzeo servis. U drugom su se setu bolovi nešto smanjili pa je tako Karlović počeo ‘bombardirati’ suparnika.

Stigao  je tako i do set-lopte, ali je u desetom gemu, nažalost, nije iskoristio. Tie-break je zato odigrao savršeno, preokrenuvši 0:2 u 7:2 te doguravši do trećega seta.

U odlučujućoj igri nije bilo breaka, a pobjednik je odlučen u još jednom uzbudljivom tie-breaku u kojem je Karlo ‘lupao’ aseve, a Gasquet neobranjive backhande. Div sa šalate kod 6:5 nije iskoristio meč-loptu, dok je njegov suparnik iskoristio prvu, i to poslije pogreške hrvatskog tenisača na mreži.