Karlović drugu godinu zaredom u finalu Newporta

Ivo Karlović plasirao se u finale Newporta pobjedom nad domaćim Jackom Sockom...

Ivo Karlović/Getty Images

Ivo Karlović ponovno se plasirao u finale ATP turnira u američkom Newportu. Hrvatski tenisač sve je bolji kako sezona odmiče, a osobito to vrijedi za travnate podloge, na kojima protivnici teško nalaze rješenja za Diva sa Šalate.

Karlo je obranio naslov finalista u Newportu, prošle mu je godine, naime, titulu ‘oteo’ Australac Lleyton Hewit, a ovoga će puta imati još bolju prigodu ispraviti tu ‘nepravdu’ jer ga u samoj završnici čeka domaći tenisač Rajeev Ram, tek 161. igrač svijeta.

Hrvatski veteran u polufinalu pak nije imao prevelikih problema protiv Amerikanca Jacka Socka, 39. tenisača na ATP-ovoj rang-listi.

Prvi  je set okončao u trinaestoj igri, spasivši i dvije set-lopte na vlastiti servis, da bi u drugom setu iskoristio šansu za break pri rezultatu 5:4 te iskoristio drugu meč-loptu za prolaz u još jedno ovosezonsko ATP finale.