Karlović i Čilić bez problema do četvrtfinala Basela

Čilić je nakon pobjede prošle godine u Delray Beachu slavio i u drugom međusobnom susretu protiv Rusa...

Ivo Karlović/Foto: Gettyimages

Sedamdesetpet minuta trebalo je Marinu Čiliću za ulazak u četvrtfinale ATP turnira u švicarskom Baselu, a sa 6:3 i 6:1 bio je bolji od Rusa Teymuraza Gabashvilija. Iako nije imao svoj dan kada je servis u pitanju, Međugorac je spasio sve tri prilike protivnika za break, a sam je iskoristio ukupno četiri od osam, od čega dvije u svakom setu.

Naš tenisač je ukupno odservirao sedam aseva, uz dvije duple pogreške. Za ulazak u polufinale igrat će kontra Španjolca Rafaela Nadala, koji je protiv Grigora Dimitrova iz Bugarske slavio u tri seta sa 6:4, 4:6 i 6:3.

I Ivo Karlović je bio uspješan. Sa 7:6, 7:5 bio je bolji od Srbina Dušana Lajovića. Nakon pobjede nad Stanislasom Wawrinkom, naš tenisać nije imao prevelikih problema te tako iskoristio šansu da nakon izbacivanja drugog nositelja profitira od nešto lakšeg ždrijeba. Sljedeći protivnik će mu biti bolji iz dvoboja Francuza Richarda Gasqueta i Austrijanca Dominica Thiema, ovogodišnjeg pobjednika turnira u Umagu.