Karlović ispao nakon velike borbe

Ivo Karlović se nije uspio plasirati u 4. kolo ATP turnira u Miamiju, a bolji od njega, nakon velike borbe, je bio 16. igrač svijeta Nick Kyrgios sa 6-4, 6-7 (3), 7-6 (2) nakon dva i pol sata igre. Karlović je prve znakove slabosti pokazao kod rezultata 4:4 u prvom setu, kada je izgubio svoj servis, no hrvatski veteran se uspio stabilizirati u drugom setu u kojem nije bilo “breakova”, iako je većinski Kyrgios bio taj koji je dolazio u prilike za oduzimanje servisa Karloviću. Ipak, drugi set je završio u “tie-breaku”, kojeg je odličnim servisima Karlović bez većih problema osvojio, a slični razvoj događaja se mogao gledati u trećem setu. Naime, oba tenisača su čvrsto držala svoj servis i u odlučujućem “tie-breaku” trećeg seta dvostruka servis pogreška Karlovića je dovela Kyrgiosa do vodstva od 2:0. U konačnici Kyrgios je navedeni “tie-break” priveo kraju rezultatom 7-2, a spomenimo još kako je ovo treća pobjeda mladog Australca u dvobojima sa našim igračem, iz isto toliko susreta.

Nakon ispadanja Ive Karlovića, Hrvatska je ostala bez muških predstavnika u pojedinačnoj konkurenciji na velikom ATP turniru u Miamiju, budući da je uranije odigranom meču Borna Ćorić izgubio u tri seta od Francuza Mannarina.

Od ostalih rezultata valja izdvojiti sigurne pobjede favorita, a pritom posebno treba naglasiti da je Rafael Nadal u pobjedi nad Nijemcem Kohlschreiberom odigrao 1000. meč u karijeri.