Karlović kroz dva tie breaka do polufinala

25 as servisa ispalio je Ivo.

Hrvatski tenisač Ivo Karlović sjajno je otvorio novu tenisku sezonu plasiravši se u polufinale ATP 250 turnira koji se igra u indijskom gradu Puneu. Nakon dvije pobjede u dva seta u kojima nije igrao tie break, Karlović je u četvrtfinalu protiv Latvijca Ernesta Gulbisa oba seta osvojio upravo 13. igrom.

Za razliku od prva dva meča kada je Ivo lagano osvajao svoje servis gemove, Gulbis je pružao otpor, a kod 1:1 je imao jedinu break priliku u prvom setu koju nije iskoristio. Zato je Karlović kod istog rezultata u tie breaku napravio mini break i sigurno držao servis do konačnih 7:5.

I u drugom setu Gulbis je bolje igrao na returnu, Ivo u cijelom meču nije imao niti jednu break šansu, a Latvijac je kod 4:4 u dva navrata mogao doći do obrata. U tie break bolje je ušao Gulbis, dva puta je sjajno returnirao i došao do prednosti 5:3, ali doktor Ivo sa četiri vezana poena dolazi do pobjede i polufinala.

U polufinalu će igrati protiv pobjednika susreta između četvrtog nositelja, Tunižanina Maleka Jazirija i Belgijanca Stevea Darcisa.