Karlović nastavlja sa sjajnom igrom i u Washingtonu

Hrvatski tenisač Ivo Karlović  drugi je put u dva tjedna u finalu. Nakon Newporta, gdje je osvojio naslov, uspjelo mu je to i u Washingtonu.

Sat i 20 minuta igre bilo je dovoljno da  ‘Div sa Šalate’ pobijedi Amerikanca Stevea Johnsona sa 6:4, 6:4. Već u trećem gemu Zagrepčanin je oduzeo servis Johnsonu, nakon čega je do kraja seta na svom početnom udarcu izgubio samo dva poena.

I drugi set, kod 1:1 Karlović koristi četvrtu break-loptu. U sljedećem gemu zaprijetio je Johnson, imao je dvije prilike za oduzimanje servisa, no nije ih iskoristio do kraja meča i Karlović to rješava na svoj način te u tri preostala servis-gema ispušta tek jedan poen.

Interesantno je spomenuti kako će Karloviću ovo biti 16. finale na ATP Touru u karijeri. Nakon što  je  prošli tjedan osvojio travnati turnir u Newportu i s 37 godina postao najstariji osvajač ATP turnira nakon 1979. godine, sada će imati priliku osvojiti i turnir u Washingtonu, koji se igra na tvrdoj podlozi.

Ukupno je ostvario osam pobjeda za redom, a u finalu je u prilici doći do devete uzastopne pobjede.