Karlović ostao bez finala u Beču

Hrvatski tenisač 37-godišnji Ivo Karlović nije se uspio plasirati u finale ATP turnira u Beču. Bolji od njega u subotnjem polufinalu bio je Francuz Jo-Wilfried Tsonga 7:5, 5:7, 6:7 (6) nakon dva sata i 35 minuta igre.

Imao je Ivo set i četiri lopte za vodstvo od 5:2 u drugom setu, ali je Tsonga sve izvukao i odveo meč u treću dionicu. Francuz je bio u naletu, poveo u trećem setu s 4:2, Ivo uspijeva vratiti break i dohvatiti tie-break u kojem je kod 6:5 imao i meč-loptu, no ipak nije otišao do kraja.

Bio je to njihov treći međusobni susret i prva pobjeda Tsonge. Prethodno ga je hrvatski tenisač dva puta dobio u 3. kolu Wimbledona, 2009. i 2015. Karlović  se rezultatom u Beču vratio u društvo 20 najboljih na ATP listi.

Prvi finalist Beča je poznat. To  je Britanac Andy Murray, drugi tenisač svijeta, kojemu je Španjolac David Ferrer predao dvoboj bez borbe.