Karlović pobijedio Ymera i postao drugi Hrvat u drugom kolu Wimbledona

Ivo Karlović(23) vs Elias Ymer (Swe): 6:7 (2), 6:2, 6:4, 7:6 (2).

Ivo Karlović/Getty Images

Ivo Karlović pružio je odličan tenis u prvom kolu Wimbledona protiv 17 godina mlađeg Šveđanina Eliasa Ymera kojega je pobijedio sa 3:1 u setovima. Karlović je bez izgubljenog servisa trijumfirao protiv 133. tenisača svijeta, dok u drugom kolu ide na Ukrajinca Alexandra Dolgopolova.

Odmah na početku susreta imao je Ivo priliku za oduzimanje servisa koju je impresionirani Šveđanin koji slovi za jednog od najvećih teniskih talenata uspio spasiti. Do 13. igre nije bilo prevelikih uzbuđenja, a tamo je mladi Šveđanin protutnjao rezultatom 7:2.

Ipak na početku drugoga seta Karlović je krenuo puno bolje oduzimanjem servisa kojega je odmah potvrdio i onda još jednom kod 5:2 breaknuo protivnika za 1:1 u setovima.

U trećem setu ponovno smo vidjeli puno boljeg Karlovića koji je iskoristio break prednosti za vodstvo od 2:1. U četvrtom setu kao i u prvom nije bilo prevelikih uzbuđenja do tie-breaka kojega je Karlović nakon 2:2 završio osvajanjem pet uzastopnih poena.

Valja istaknuti kako je Div sa Šalate ispucao 42 as servisa protiv nemoćnog Šveđanina.