Karlović u novu godinu ušao bez tie breaka

13 as servisa ispucao je Karlović.

Hrvatski tenisač Ivo Karlović pobjedom je otvorio novu tenisku sezonu. Prvi nastup ove sezone imao je u indijskom gradu Puneu, a sa 6:4 7:5 bio je bolji od Kanađanina Felixa Augera-Aliassimea.

Ivo je u prvom setu pri rezultatu 2:2 došao do 15:40 na servis mladog Kanađanina, a uspio je iskoristiti odmah prvu priliku za break. Bila je to i jedina break lopta u prvom setu, a Felix je osvojio samo pet poena na Ivinom početnom udarcu.

Preslika prvog seta dogodila se i u drugom, samo što je Karlović 15:40 dočekao kod rezultata 5:5, a ovog puta Auger je uzeo jedan poen više na Karlovićev servis.

U sljedećem kolu Karlović je igrati protiv Ukrajinca Evgenija Donskoya koji je sa 2:1 u setovima bio bolji od Pabla Andujara.