Karlović u osmini finala Delray Beacha

Ivo Karlović prošao je u osminu finala ATP-a u Delray Beachu...

Ivo Karlović/Getty Images

Ivo Karlović uz male je poteškoće izborio osminu finala turnira u Delray Beachu, svladavši njemačkog tenisača Dustina Browna rezultatom 6:3, 6:7, 6:2.

Div sa Šalate, kao četvrti nositelj turnira, u noći s nedjelje na ponedjeljak tek je u drugome setu 97. igraču svijeta prepustio laganu inicijativu i na koncu pokleknuo u tie-breaku, izgubivši prva četiri poena i na taj način izgubivši prave šanse za brzo završavanje meča.

Treći je set ponovno donio mnogo bolju igru Karlovića te je nakon izjednačena prva četiri gema i rezultata 2:2 nanizao seriju od 4:0 i za slavlje iskoristio treću meč-loptu. U osmini finala hrvatski tenisač očekuje boljega iz okršaja kvalifikanta Kokkinakisa i Krajinovića.