Karlovićeva crna mačka: Kyrgios nakon velike borbe zaustavio hrvatskog veterana

Ivo Karlović se nakon velike borbe oprostio u osmini finala od ATP-a u Cincinnatiju. Bolji od hrvatskog veterana je bio Nick Kyrgios rezultatom 4:6, 7:6(6), 6:3. Na taj način se Australac i četvrti put pokazao kobnim za Karlovića, koji nema pobjede u susretima s osebujnim Kyrgiosom.

Div sa Šalate je u meč krenuo odlično, osvojivši prvi set breakom u devetom gemu. U drugi mu je pak izmakao za dlaku, jer je Karlović je naime u nekoliko navrata imao priliku za osvajanje, kod rezultata 6:5 (30:30) te u tie-breaku prilikom 5:5 odnosno 6:6.

U trećem je setu Kyrgios stigao do prvog breaka ostavivši tako Ivu Karlovića u teškoj poziciji za povratak u igru. Tako je nakon senzacionalne pobjede nad Tsongom, hrvatski tenisač završio nastup na  ATP Masters 1000 turniru u Cincinnatiju. Spomenimo još kako će mladi Australac u četvrtfinalu odmjeriti snage s Rafaelom Nadalom, uskoro prvim tenisačem svijeta.