Katalonija savladala Venezuelu, Pique se obrušio na navijače zbog vrijeđanja Španjolske

Pique je za Španjolsku nastupio 103 puta.

Nakon nekoliko godina pauze, ponovo se okupila reprezentacija Katalonije koja je u Gironi igrala prijateljsku utakmicu protiv južnoameričke reprezentacije Venezuele. Katalonija je na kraju slavila s 2:1.

Bojan Krkić doveo je domaćina u vodstvo nakon 53 minute igre, a izjednačio je Roberto Rosales šest minuta kasnije. Ipak pobjedu Katalonije i radost tribina donio je Javi Puado golom u 87. minuti. Iste te tribine dobrim dijelom utakmice vrijeđale su Španjolsku nakon čega je reagirao branič Barcelone Gerard Pique.

“Rekao sam im da ušute jer je važno biti primjer. Nepoštovanje ne toleriram. Nema potrebe da se nekoga ne poštuje” – rekao je Pique koji se iz Furije umirovio nakon Svjetskog prvenstva u Rusiji.