Katar: U19 predvođena legendarnim Robertom Jarnijem gazi sve pred sobom!

Nogometaši trenutno drže prvu poziciju na turniru, a za kraj ih očekuje susret protiv domaćina.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina od 23. do 30. rujna nastupa u Kataru. Tamo se naime igra Four Nations Cup, a naše mlade snage za titulu se bore protiv reprezentacija Japana, Australije te domaćina Katara.

Predvođena legendom hrvatskog nogometa Robertom Jarnijem, reprezentacija se nakon okupljanja održanog u utorak 19. rujna, nekoliko treninga te pripremne utakmice u Zagorju protiv NK Rudara, dva dana kasnije zaputila u Dohu.

Prvi je susret odradila u subotu, 23. rujna gdje je nakon preokreta svladala vršnjake iz Japana. Mlada se selekcija našla u zaostatku od dva pogotka već u prvome dijelu. Japance su u vodstvo doveli Hori i Goke, a hrvatski preokret započeo je Ivić smanjivši rezultat na 2:1 u 63. minuti, Baturina je potom u 82. izjednačio rezultat, da bi u posljednjim sekundama Mulac donio Hrvatskoj prvu pobjedu na turniru.

U drugome je pak kolu odigranom u nedjelju Hrvatska nastavila s odličnim igrama ponovno slavivši, ovoga puta nad Australijom. Pobjednik je odlučen tek u 88. minuti, kada je Hanuljak zatresao mrežu za 1:0, da bi se dvije minute kasnije ponovno upisao u strijelce potvrdivši pobjedu. Mali Kockasti u sljedećem kolu čekaju domaćina, reprezentaciju Katara.