Katastrofalna realizacija koštala Rijeku pobjede u Portugalu

Golgeterske muke se nastavljaju po Rijeku i na pripremama.

Rijeka je Atlantic Cup otvorila porazom protiv danskog prvoligaša Aarhusa rezultatom 1-2. Kek je na teren poslao najbolje što ima te se to moglo primjetiti na terenu. Nogometaši Rijeke su imali tucet šansi u oba poluvremena, ali jednostavno nisu mogli probiti gostujućeg golmana što ih je došlo glave već krajem prvoga poluvremena kada biva dosuđen penal Dancima nakon Župarićevog povlačenja Spelmanna. Sana je bio sigurni realizator te je tako Aarhus na kratki odmor otišao s 0-1.

U drugome poluvremenu opet ista priča – Riječani dominiraju dok Danci zabijaju. Ovoga puta je koban za Rijeku bio Pedersen nakon ubačaja Sane u 54. minuti. Međutim, u drugome poluvremenu se nakon mnoštvo izmjena igra počela razvodnjavati. Međutim, u takvim uvjetima Rijeka je uspjela doći do pogotka nakon lijepe kombinacije Mitrovića i Ristovskog koja je završila pogotkom mladog Makedonca u 73.minuti. Do kraja susreta se ,kao što se da zaključiti, rezultat nije mijenjao.

Za kraj se jedno zanimljivo pitanje može postaviti – Hoće li Božinov riješiti golgeterske muke Rijeke u nastavku sezone?

Strijelci: 0:1 – Sana (45-11m), 0:2 – Pedersen (54), 1:2 – M. Ristovski (73).
Rijeka (4-2-3-1): Sluga – Mavrias (od 60. Raspopović), Punčec, Župarić (od 60. Escoval), Zuta (od 60. Davidson) – Capan (od 46. Gomelt), Pavičić (od 72. Bradarić) – Kvržić (od 72. M. RistovskI), Puljić (do 82. Liber), Heber (od 72. Mitrović) – Dangubić (od 46. Jelić).
Aarhus (4-3-3): Jovanović – Mikanović, Kanstrup, Backman, Thogersen – Spelmann, Pedersen, Guira – Ankersen, Bundu, Sana (još su igrali: Hausner, Sverrison, Mikkelsen).